Máte nápad co zlepšit ve městě? Pak i vy může Hejbnout Mostem!

Máte nápad jak upravit veřejný prostor, čím zatraktivnit naše město, jak zabavit děti, kterak zlepšit život seniorů? Zapojte se do již čtvrtého ročníku participativního rozpočtování Hejbni Mostem. Ten startuje s prvním únorovým dnem. Letos jsou na realizaci projektů vzešlých z této aktivity vyčleněny 3 miliony korun s tím, že stejně jako vloni bude mít Hejbni Mostem i svou seniorskou část.

V předchozích ročnících lidé navrhli řadu zajímavých projektů, které se staly součástí města. Vznikla například Bosonožka na Resslu, rozšíření plážových hřišť na Benediktu, zastínění pískovišť ve školkách, zveleben byl areál penzionu pro seniory či šlo třeba o pořízení interaktivní televize.

S ohledem na zvyšující se náklady na realizaci projektů byl letos rozpočet na Hejbni Mostem navýšen na 3 miliony korun, což je o půl milionu korun více než v roce předchozím. Z toho je 600 tisíc korun vyčleněno pro projekty navržené ve prospěch osob žijících v pobytových zařízeních, jejichž zřizovatelem je město Most.

Ing. Marek Hrvolprimátor města Mostu